קידום ממומן בגוגל – כל הדברים שתמיד רציתם לדעת מפי צוות מומחים

ראשית, נציין כי קידום ממומן בגוגל על ידי מודעות ממומנות ובאנרים – GDN
מהווה זרוע הכרחית של שיווק דיגיטלי בעבור כל עסק – לא משנה אם מדובר בעסק קטן, בינוני או גדול.
יצא שבמרוצת השנים שאלו אותנו שאלות כמו: "רגע, אבל עד כמה באמת המודעות הממומנות בגוגל והבאנרים עוזרים? הרי לרוב אני לוחץ על תוצאות אורגניות.." , וכמו: "אם אני מפרסם בצורה ממומנת בגוגל, לא יכולים לעשות לי בזה שימוש לרעה – כאילו מתחרים וזה?".

למעשה, אחת הסיבות העיקריות שעומדות מאחורי כתיבת מאמר זה, קשורות ברצון העז שלנו לתת תשובות מקצועיות לקהל הגולשים והגולשות שלנו, כאלו שמתבססות על ניסיון. אז האמת לאמיתה היא, שלא באמת ניתן או אפשר 'לעבוד' על גוגל. אז אם להתחיל דווקא מהשאלה השניה שנשאלה, חשוב לומר שקיימים כיום לא מעט כלים אשר באמצעותם ניתן למנוע שימוש לרעה בעניין ההקלקה שעולה כסף – ע"י מתחרים למשל; אנחנו בצוות הפרילנסרים של קידומלה – ובמיוחד מי מאיתנו שמתמחים ומתמחות בנושא ה-PPC , ואף תפקדו כאופטימייזרים (ממטבי-קמפיינים לנצחונות גדולים) , יודעים לומר שכאשר מפרסמים בתקציבים גבוהים, חובה להגן על הקמפיינים הללו ולשמור עליהם, ולפקח עליהם בכל הדרכים והכלים שמוכרים כיום למשווקים דיגיטליים בעולם המערבי.

מה חשוב יותר; PPC או SEO?


בנוגע לשאלה השניה – אשר עוסקת בכל נושא הכדאיות – השאלה: "לאן הולכים הקליקים של הגולשים והגולשות?" , נציין שמשווקים דיגיטליים שמכבדים את עצמם, יודעים לפתוח את מגוון האפשרויות בפני לקוח הקצה, ולהסביר לו או לה שאין דבר כזה לפרסם רק ב'כלי אחד' , או ליישם רק 'טקטיקה אחת' של שיווק דיגיטלי; גם אם כיום ישנו עסק אשר מסתמך אך ורק על מודעות ממומנות בגוגל , סביר יהיה להניח כי טרם שבר את תקרת הזכוכית שלו (גם אם נכנסים לידים בכמות טובה). הסוד הוא, לשמור על 360 מעלות.


ואמנם נכון הדבר, כי על פי סקרים ומחקרים שבוצעו בשנים האחרונות בעולם, יצא שמתוך טריליוני הקליקים שמנוע-החיפוש של גוגל מקבל מדי שנה, כ-68% הולכים אל חמש התוצאות האורגניות הראשונות, אך עובדה זו אינה שוללת את זה שכאשר תוחמים פעילות של קמפיין ממומן או מספר קמפיינים ממומנים, הם מהווים 'עוגת התפלגות' עצמאית, שמראה תוצאות, יחסי הקלקה, לחיצות על כפתורים ממירים ועוד.


אז כשמדברים על פרסום ממומן בגוגל – מה כדאי לנו לוודא לפני שיוצאים לדרך?


אז ככה: הצ'קליסט שכדאי לעבור עליו ולוודא שמתקיים לפני שיוצאים לדרך

 • וודאו כי מנהל/ת השיווק הדיגיטלי שלכם מספק/ת פתרונות גם בקידום אורגני של האתר
 • וודאו כי הוא או היא קמפיינרים בעלי ניסיון – גם בתקציבים גבוהים
 • אגב תקציבים; וודאו כי יש בידכם המלצות לתקציב יומי וחודשי – פעילות ממומנת גוגל
 • וודאו כי לקחתם בחשבון מודעות discovery
 • וודאו כי מנהל הקידום שלכם או הקמפיינר/ית ביצע מחקר ביטויים שעבר את אישורכם
 • וודאו כי במסגרת מחקר-המילים והביטויים קיבלתם גם מחיר ממוצע לקליק
 • יש לזכור כי זה שהקליקו – אין משמעו שבהכרח ישאירו פרטים. היו מוכנים לכך
 • יש לוודא קיום דף נחיתה מושקע, תלוי תחום – אבל מינימום גלילה
 • לגבי עמוד הנחיתה – וודאו כי טופס הליד נראה לעין ללא צורך בגלילה – סטיקי שכזה
 • דעו כי עבודת ppc (גוגל ממומן) דורשת מעורבות יומיומית וכיבוי פונקציות שאינן תורמות
 • וודאו כי לקחתם בחשבון פעילות אורגנית וממומנת ברשתות החברתיות
 • וודאו כי לפחות חלק מהוידאוז שצילמתם והפקתם בעמל רב, יעלו גם ביוטיוב
 • עליכם לדעת כי אם תעבדו בתקציבים נמוכים, לתוצאות ייקח מעט זמן להגיע

איך נכנס צוות הפרילנסרים של "קידומלה" לעניינים שמדובר בניהול קמפיינים בגוגל?

צוות הפרילנסרים שלנו מושתת על כמה וכמה חברות וחברי צוות – כולם ללא יוצא מן הכלל עבדו בסוכנויות דיגיטל ובמשרדי הפרסום הגדולים ביותר בישראל – כמו למשל: מקאן, אדלר חומסקי ורשבסקי, ראובני פרידן ועוד…החברס מכירים מקרוב את כלל עבודות הדיגיטל:


הדבר הזה שכרגע סיימנו לכתוב, משמעו שהניסיון כאן הוא אכן גדול והוא גם זה שקובע בסופו של יום. בעבודה עם צוות "קידומלה" תוכלו לשים ראש אחורה, ולהיות בטוחים באופן הוודאי ביותר, כי הכל יילקח בחשבון. פגישות מקדימות תתקיימנה על מנת לוודא כי כל הגורמים נלקחו בחשבון – טרם היציאה לדרך באמצעות הקמת קמפיין ממומן בגוגל.


ואם כבר מדברים על מצוינות ועל ניסיון אישי, קחו לדוגמה את אחד הקמפיינרים הכי מנוסים שלנו בגוגל וברשתות החברתיות – עוזי.
כשמדברים על עוזי, קודם כל צריך להזכיר – עוד לפני היכולות שלו כקמפיינר ומנהל תוכן ברשתות החברתיות, שמדובר בקסם של בחור; הוא ישוחח איתכם טלפונית או באמצעות הזום, ישאל את כל השאלות החשובות ביותר, יירד יחד איתכם לעומקו של עניין – וכל זאת כאשר חיוך נסוך על פניו של האיש. (וכן, אתם תשמעו את החיוך שלו גם דרך הטלפון).

עוזי – כמו שהתחלנו לספר לכם, הוא לא רק בחור נחמד ותקשורתי..אלא גם כזה אשר בחצי העשור האחרון צבר ניסיון אדיר בעבודה עם מותגים כמו:

 • הטכניון
 • ג'רוזלם פוסט
 • עיריית באר שבע
 • תבליני מימון
 • אלקטרה


חוץ מזה שעוזי הוא קמפיינר מנוסה מאוד שיודע טוב טוב מה זה קידום ממומן בגוגל ומעקבי המרות, בא לנו לחלוק איתכם את זה שהכשרון שלו הוא אשכרה רב-תחומי; עוזי הוא גם צלם הבית של "קידומלה", ולמעשה יש מאחוריו (ובדוק שעוד לפניו) קריירה עתירת ניסיון כצלם סטילז; עוזי צילם ועדיין מצלם הרבה אופנה, אוכל ותיירות; וכשמדברים על הניסיון האישי שלו – גם כצלם, חשוב לומר שברשימת המותגים איתם עבד, נמנים בין היתר: "חדר האוכל", "בלייזר", "הר ברכה", "סינמה סיטי" , "הטכניון" "טאפאיט" ועוד..

אם הגעתם עד שורות אלו, בדוק שמתחיל להסתמן לכם שכשאתם בוחרים או בוחרות בצוות "קידומלה", אתם למעשה מקבלים את היכולת לוודא שהעסק שלכם מוקף בחומה של אנשים מנוסים ומנוסות בכל תחומי הדיגיטל, ואם לא די בכך – הצוות מנוסה גם בעולמות התסריטאות והפקת ימי הצילום (התכלית: הפקת סרטוני תדמית ופרסומות רשת עבור הרשתות החברתיות. הסרטונים האלה יהיו שונים זה מזה ואנחנו בצוות יודעים לנהוג עפ"י כללי המשפך השיווקי וגם עפ"י הדרישות של הפלטפורמות הדיגיטליות השונות).

אז אם גם לכם יש עסק – לא משנה אם הוא קטן, בינוני או גדול – וודאי תגיעו (או שכבר הגעתם) למסקנה כי ללא תקציב שיווק דיגיטלי (שאגב, זול משמעותית מלפרסם ברדיו או בטלוויזה), העסק פשוט לא יצליח להתרומם, דברו איתנו ותנקו לפחות את השלב הזה של לקיחת הצעות מהמדף שלכם.

עם יד על הלב, תקבלו אצלנו שירות מקצועי, אמין ומקיף כמו גם מאוד יצירתי – בדיוק כזה שעד לא מזמן הענקנו בשם משרדי הפרסום הגדולים ביותר בישראל – ללקוחות ולמותגי ענק. אנחנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר, לקבל שיחת ייעוץ חינם, ולבסוף אף לקבל מאיתנו הצעת מחיר שבטוח תפתיע אתכם לטובה ברמת התחרותיות שלה עם מחירים בשוק הדיגיטל והפרסום. לאחר אותה השיחה – אנחנו יודעים שדברים ייראו לגמרי אחרת, לא משנה מה תהיה בחירתכם בסופו של יום.

אהבתם? נשמח לשיתוף

העסק צריך להופיע בגוגל וברשתות החברתיות! אתם צריכים צוות של מומחים - לייעוץ חינם, השאירו פרטים ונשמח לחזור

רוצים לדבר איתנו? להתייעץ? לקבל מידע נוסף?

שיווק דיגיטלי מתוך ניסיון של עשור. תנו פרטים, קבלו עד שעה ייעוץ חינם