האם קידום ביוטיוב מסוגל להגביר רווחיות של עסקים?

יוטיוב – מכירים? רק הרשת החברתית השנייה בגודלה בעולם, עם מנוע החיפוש ששני אך ורק למנוע החיפוש של גוגל. ועכשיו שסיימנו לומר את זה, נגיד בביטחון גמור שסרטוני יוטיוב (ורשתות חברתיות נוספות) מאפשרים לעסקים להגיע לקהל רחב בצורה איכותית ויעילה.


כיום, באמצעה של שנת 2024 – כמעט ולא ניתן להתווכח עם נתון זה. בשונה מפרסומות 'קלאסיות', שבין היתר משודרות בערוצי טלוויזיה שונים, סרטונים ברשתות החברתיות מאפשרים להעביר מסרים מרתקים ולעיתים מאוד מבדרים או מרגשים, להתמקד בתכונות ייחודיות של המוצר או השירות, להעניק ידע ושימושיות – תוך שבתווך נגלה קשר אמיתי עם הלקוחות, קשר דו-כיווני שאף מאפשר לעסק או למותג להיות הגרסה הטובה ביותר של עצמו.

ארז שני - צלם וידאו בעת צילומים בשטח

גם אם האמירה הזו נשמעת לכם קצת מוזרה, יצירת סרטונים אסטרטגיים וקידומם ביוטיוב או ברשתות אחרות – זה כמו לעשות דייטינג עם קהל הלקוחות שלכם

כן חברים וחברות, השמועה נכונה! כאשר פרסומאים ופרסומאי-דיגיטל מייצרים אסטרטגיות שיווקיות שהפועל היוצא שלהם הינו יציאה לצילומים, עיצוב באנרים ותמונות – והכל בהקשר למסע הלקוח ולמשפך השיווקי הקלאסי, נוצר הליך היכרות בין המותג או העסק, לבין קהלי היעד שלו. זה מאוד מזכיר שלבים שונים בדייטינג. למעשה, בקהיליות הפרסום העולמיות מדברים על הפסקה הזו שבדיוק כתבנו כאן, בהקשרים של 'כיצד למתג חברות וארגונים?'

אז..מהם היתרונות שבפרסום באמצעות סרטונים? קבלו:

כתוצאה מקיום אסטרטגיה והוצאה לפועל של יצירת סרטונים וקידומם באופן אורגני וממומן, הפוטנציאל להשפיע על ההחלטות הקנייה של הצרכן עולה. חד משמעית. מומחי שיווק דיגיטלי מדברים על כך שכאשר מוטמע וידאו סקירת מוצר (אנבוקסינג) או סיור בחנות בעמוד מוצר – הסיכוי לביצוע רכישה על ידי הגולש או הגולשת עולה בכ-80%. מדובר בנתון מאוד מעודד, שכן עסקים רבים מחפשים בנרות אחר דרכים בטוחות אל מחוזות ה-cro (טיוב אחוז ההמרה מהאתר במקרה זה).

יתרון נוסף שיעמוד לצידכם במצב בו תקדמו אורגנית או באופן ממומן סרטוני יוטיוב (ורשתות נוספות) – חסכון במשאבים: בניגוד לפרסומות במדיה טלוויזיה או בעיתונות, שמיותר לציין כי מוציאים עליהן בעלי העסק תקציבים גדולים ואף מוגבלת מיקוד בקהל מסוים, קידום ביוטיוב נעשה בעלות נמוכה יותר ומאפשר נגיעה די 'כירורגית' בסגמנטים ובתתי סגמנטים לרבות היכולת לנתח את הפעילות ואת אופיים של הקהלים אשר ביצעו מעורבות עם סרטוני היוטיוב המעולים שלכם.

יתרון נוסף: אם יש לצידכם אנשי מקצוע מהשורה הראשונה – כאלו אשר משך שנים נכחו בפגישות של מחלקות האסטרטגיה תחת קורתם של משרדי הפרסום הגדולים ביותר בישראל, משמעות הדבר כי אותם אנשי פרסום דיגיטלי יצליחו לפצח בריפים ולהוציא אל הפועל אסטרטגיות שיעבדו.
ואם זה יקרה, תהיו בטוחים שהרבה גולשים ירצו להיות מעורבים בסרטונים השונים של העסק שלכם.

צריך להיות כנים ולומר בנוגע לקידום אורגני של סרטוני יוטיוב:

בניגוד לפרסומות בתשלום שיכולות להופיע כמעט מיד אחרי התשלום (ואחרי אישור הקמפיינים), קידום אורגני דורש זמן רב יותר כדי לבנות בסיס מנויים וצפייה מספק.

כמובן שלצד עובדה זו, צריכות לבוא לידי ביטוי גם יכולות טכניות של מנהלי הערוץ בהקשר של קידום אורגני של סרטוני יוטיוב. ואם כבר מתקיים כאן שיח בנוגע לקידום אורגני של סרטוני יוטיוב אל מול קידומם הממומן, חשוב מאוד לומר כי מותגים ועסקים יודעים כי בעת שהם ניגשים להשקות כלל ארציות וכיו"ב, יהיה עליהם להיסמך על תקציבי מדיה מוזמנת, שכן גם אם הסרטונים שלהם מקודמים יפה אורגנית, אין הדבר מספיק לשם הגעה לתפוצה רחבה, מה שאומר בקיצור ולעניין, כי יש להשתמש בשתי הזרועות:

א. קידום אורגני של סרטונים ביוטיוב
ב. קידום ממומן שלהם (תוך יצירת מספר גרסאות)

דוגמאות לעסקים ומותגים שצמחו באמצעות קיום אסטרטגיית וידאו מעולה וקידומה:


לדוגמה, חברת הקוסמטיקה "Glossier"
וגו פרו הן חברות כלכליות שידוע כי צמחו בין היתר
בזכות אסטרטגיית וידאו מצוינת אשר חשפה אותן ואת מוצריהן באופן
מאוד מחמיא ונכון אל מול קהלי היעד.

וגם אם מסתכלים קרוב ומקומי ניתן למצוא דוגמאות לחברות כאן בארץ אצלנו שהצליחו לייצר בידול באמצעות שימוש באסטרטגיית וידאו טובה: דומינוס פיצה היא דוגמה טובה לכך.

לפני קצת יותר מ-12 שנים היתה זו רשת שלא הרבה צפו עבורה דברים טובים בהקשר לצמיחתה הכלכלית. אבל אז, הוחלט בחברה להקדיש כ-70% מתקציב השיווק אל עבר זרועות הדיגיטל לרבות פיצוח נכון של פרסונות ובריף. והתוצאה? התוצאה לא איחרה להגיע: על אף שבנכסיה הישראליים של רשת הפיצה ניתן מעת לעת להבחין בתלונות שירותיות, הרשת ביססה מעמדה ללא עוררין והגדילה את דריסת הרגל בתחום הפיצה. הרבה מתוך ההישג קשור קשר ישיר בקידום וידאוז מעניינים ברשתות החברתיות ככלל וביוטיוב בפרט.

איך אפשר לסכם שיחה כזאת פורה על סרטונים והקידום שלהם בהקשרים של הגלת רווחים? ככה:

לסיכום ניתן לומר שיצירה וקידום של סרטונים ביוטיוב (כמו גם ברשתות נוספות) הוא כלי חשוב ויעיל לקידום עסקים וליצירת מיתוג חזק בעידן הדיגיטלי. וכן, אם עושים את זה נכון ולאורך זמן – ההכנסות של העסק תתגדלנה וכפועל יוצא – גם הרווחים יגדלו.

אסטרטגיה נכונה הלוקחת בחשבון ייצור סרטוני וידאו חכמים ויצירתיים מציע את האפשרות להגיע לקהל רחב ונכון, ואף ליצור קשר אמיתי עם הלקוחות, ולבנות מיתוג איכותי וחזק. ובאותה הנשימה, שניה לפני שנחזור אל קהל לקוחותינו לשם ביצוע שאר מטלות השיווק הדיגיטלי, נציין שקידום של סרטונים כרוך בעלויות ובזמן עבודה לא מבוטל, ודורש יכולות יצירתיות ומיומנויות מקצועיות לא מועטות כמו החיבור לאנשי עריכה, מוזיקאים, תאורנים וכמובן צלמים. היתרון שלנו – כאן ב"קידומלה" קשור בעובדה שלכל חברי הצוות יש קילומטראז' רציני בכל הקשור לתסריטאות, ניהול סושיאל, הפקת מוזיקה, ועבודת הפקה בפועל. אל כל אלו מתווספות היכולות הטכניות והשכליות שלנו ברמת ניהול קמפיינים ממומנים.

אהבתם את מה שקראתם ויש לכם עסק אותו תרצו לקדם בדיגיטל? תהיו חברים ותשאירו פרטים כאן למטה, מישהו או מישהי מהצוות יחזרו אליכם לשיחת ייעוץ ללא עלות (עד חצי שעה). ועד אז, תהיו טובים ושמרו על עצמכם ועל מי שאתם אוהבים.

אהבתם? נשמח לשיתוף

העסק צריך להופיע בגוגל וברשתות החברתיות! אתם צריכים צוות של מומחים - לייעוץ חינם, השאירו פרטים ונשמח לחזור

רוצים לדבר איתנו? להתייעץ? לקבל מידע נוסף?

שיווק דיגיטלי מתוך ניסיון של עשור. תנו פרטים, קבלו עד שעה ייעוץ חינם