קידום אתרים אורגני – שאלות ותשובות

בראש ובראשונה נתחיל בכך ש-PPC הוא שיווק באמצעות מודעות ממומנות ברשת המדיה והחיפוש (גם באנרים). המשמעות היא שכל פעם שמישהו מקליק – זה עולה לכם כסף. מיותר לציין שלא כל קליק הופך לליד או ללקוח משלם. האם זה הופך מודעות ממומנות בגוגל למשהו לא טוב? ממש לא! זה פשוט הופך אותן לכלי השלמה לפעילות SEO (קידום אתרים אורגני). וכאשר מבצעים פעילות של קידום לאתר, אמנם מישהו בצד השני מקבל כסף עבור עבודתו או עבודתה, אך בסה"כ הכללי, כלל הפעולות שמבוצעות על מנת להביא את האתר את התוצאות הראשונות בגוגל הינן פעולות טבעיות שבסופו של יום מגדילות את האתר ואף הופכות אותו לכזה שבאופן הפשוט של המילה, פשוט עונה על שאלות ורצונות הגולשים. הבחירה הנכונה היא שילוב של פעילות SEO מסיבית (תלוי בתחרות) לצד פעילות מסוימת ולעיתים קטנה יותר של PPC.

עוד כמה עניינים שנוכל לציין לגבי ההבדלים בין PPC לקידום אתרים אורגני:

ישנן תעשיות בהן הממומן פורח: חשבו על אינסטלטורים או פורצי-דלתות ומנעולים
בקמפיין PPC מתקיימת משוואה פשוטה של: יש כסף בקמפיין – יש לידים. נגמר הקמפיין – אין תנועה. ומכאן, שחשוב לשלב בין הכוח האורגני, לכוח הממומן.

ראשית, לא כל ביטוי יגיע למקום הראשון, ומקדמי אתרים אינם יכולים להתחייב על הגעה למקום הראשון. נציין כי גם המקום השני, השלישי והחמישי מהווים כר פורה ומצוין ללידים ומקור להגדלת הדלתא השנתית של העסק או הארגון. יחד עם זאת, ככל ויושקעו יותר משאבים בקידום האתר, יותר ויותר ביטויים מקודמים יגיעו לצמרות תוצאות החיפוש. חשוב לומר באותה הנשימה כי ישנם תחומים מאוד תחרותיים בהן התוצאות בחלקן תיקחנה זמן, אך משמעות הדבר היא כי ביטויים יותר ארוכים מבחית אורך המשפט יהיו הראשונים שיקבלו מיקומים טובים בעמודי התוצאות של גוגל.

קידום אתרים אורגני מתייחס למערכת של פעולות שמתבצעות על ידי מקדמי אתרים בשלוש רשמות או בסיסים: קוד, תוכן וקישורים. הפעולות קורות הן בגוף אתר היעד והן באתרים חיצוניים לו. כלל הפעולות האלו – כאשר מבוצעות נכון ובשקידה רבה, מביאות איתן חשיפות מרובות של האתר במנוע החיפוש, ובדרך זו מנותבת תנועה של גולשים שהקלידו שאילתות טבעיות וגנריות במנוע החיפוש, אל אתר היעד עליו מתבצע הקידום האורגני. חשוב לציין שקידום אתרים אורגני מורכב משלבי עבודה מאוד ספציפיים. הראשון שבהם הינו מחקר ביטויים/מתחרים/מוצר, במהלכו מגבשים בנק ביטויים רלוונטיים לאותו העסק. חלק מהסיבה שמנהלי SEO טובים מצליחים להגיע לתוצאות טובות, טמונה ביכולת שלהם לייצר נושאים של ממש, החגים סביב ביטויי הליבה אותם מצאו בהליך המחקר. מעבר לכך, אנשי ונשות הקידום האורגני חייבים להיות ממש טובים גם ברמה  הטכנית ע"מ לטייב את קוד או ביצועי האתר, ואם זה לא מספיק – על אנשי הקידום האורגני לייצר מערך המלצות מאתרים אחרים, איכותיים ורלוונטיים ללקוח. ככלל, עבודת SEO נחשבת לעבודה פרויקטלית, ולכן רק כאשר היא מבוצעת באורח סדיר ועקבי, מושגות תוצאות. זה לגמרי תחום שלא צריך לצפות ממנו לייצר תוצאה של ממש אחרי שלושה שבועות בלבד של פעילות.

בחיים כמו בחיים, התשובה לשאלה זו מורכבת ומושפעת מכמה פרמטרים; הכי קל להשוות את הסיטואציה לבנייה של בית: וכמה יעלה לכם לבנות בית? התשובה כרוכה בפרמטרים כמו הלוקיישן, מספר החדרים, מספר המפלסים, המטבח, המרפסות רמת עבודות הגימור ועוד..

עלות חודשית של קידום אתר משתנה מאתר לאתר ומיד נסביר:
אתר מכר מקוון (איקומרס) שמונה לעיתים מאות או אפילו אלפי עמודים, דורש תכולה גדולה ברמה ההפקתית עבור אותו איש SEO שיטפל בו. לעומת זאת, אתר תדמית שיש בו מספר נמוך של עמודים – ידרוש קצת פחות משאבים. יחד עם זאת, במידה ואתר התדמית נמנה על תחום מאוד תחרותי, יצטרך מקדם האתרים לפעול באופן מאוד אינטנסיבי בכל הקשור לייצור מוגבר של תוכן וקישורים חיצוניים (מעין מערכת המלצות אינטרנטית לאתר שלכם). ומה לגבי קידום של אתר בשפה זרה? כמובן שקידום אורגני באנגלית עבור עלייה בתוצאות החיפוש במדינות דוברות אנגלית היא עבודה סיזיפית (אך מאוד אפשרית); התוכן יקר יותר, ההתמקצעות צריכה להיות מגוונת יותר. בגלל סיבות אלו, אדם שיש לו אתר גדו, אתר מכר, או אדם שדרושה לו עבודת קידום אתרים אורגני בחו"ל לרוב ישלם מחירים שישקפו את כלל שעות העבודה שנדרשות מידי חודש.

העסק צריך להופיע בגוגל וברשתות החברתיות! אתם צריכים צוות של מומחים - לייעוץ חינם, השאירו פרטים ונשמח לחזור

רוצים לדבר איתנו? להתייעץ? לקבל מידע נוסף?

שיווק דיגיטלי מתוך ניסיון של עשור. תנו פרטים, קבלו עד שעה ייעוץ חינם