ניהול מוניטין לעסק ברשת ודחיקת תוצאות שליליות

ניהול מוניטין ברשת לעסקים כמושג מגיע בכלל בהקשרים החגים סביב עולמות יחסי-הציבור. כאשר מעלים על השפה את צמד המילים 'יחסי ציבור', צריך לזכור שבמשך שנים רבות נוהל נושא זה בעיקר בתקשורת אופליין – משמע, באמצעות אמצעי התקשורת הוותיקים, כפי שאלו מוכרים והיו מוכרים לעולם מימים ימימה.
מה שקרה בעת המודרנית, ובפרט ב-20 השנים האחרונות, הוא מצב עובדתי בו מוניטין, או דעת-קהל מתגבשים באמצעות העולם הממוחשב ורשת האינטרנט. כן, כן, מדובר למעשה בעוד כמה מאותותיה של הגלובליזציה.
לנהל מוניטין אונליין בעבור עסק או אדם פרטי משמעו לדאוג לנוכחות של תוצאות חיוביות ברשת האינטרנט, לדאוג כי התוצאות כפי שאלה נצפות בגוגל תהיינה בסה"כ כאלה אשר מתארות באופן המיטבי את תחום עיסוקו ופועלו של העסק, עם כל המשתמע מכך.

כולם רוצים מיתוג חיובי באינטרנט

לא יהיה זר אם נאמר שזה אך טבעי שירצה עסק זה או אחר כי כאשר יחפשו גולשים נתונים או מידע לגביו בגוגל, אותו מידע שיעלה יטיב לספר כיצד אותו העסק עשוי לסייע ללקוחות קצה, ועד כמה רמת האמינות שלו גבוהה. מה שמשתמע מן המשפט הקודם הוא שברור ונהיר לכל בר דעת כי מידע שלילי בגוגל משמעו שהמיתוג החיובי – גם אם היה כזה לעסק כזה או אחר, הרי זהוא הופך להיות מוטל בספק כהרף עין; ביקורות שליליות, פסקי דין כאלה ואחרים או כתבות כאלה ואחרות עשויים לבד או כולם גם יחד להפוך קריירות רבות לכמעט מושבתות, מה ששוב אומר שניהול מוניטין באינטרנט הוא נושא חם וחשוב ברמות הגבוהות ביותר, ויש לו קשר ישיר לפדיון העסק.

הצלחה בניהול מוניטין ששווה לשני הצדדים – מה זה אומר?

בוודאי תשמחו לגלות שחלק לא קטן מצוות קידומלה הוא כזה שמגיע עם שנות ניסיון רבות ככל והדבר קשור בקידום אתרים אורגני ובניהול מוניטין אונליין. אנו רק מניחים כי אם הגעתם לקרוא שורות אלו, סביר להניח כי התרחש משהו בסביבתכם – בין האישית ובין המקצועית, וכעת ברצונכם לקחת בחזרה את המושכות לידיכם.
בהקשר הזה, אם יש דבר שחשוב לנו כאן בצוות לומר לכם, יהיה זה שאנו נצליח במשימתינו אשר במרכזה דחיקת תוצאות שליליות מעמודי התוצאות בגוגל. דבר נוסף שנוכל להתחייב עליו כאן, הוא נושא הדיסקרטיות; במידה ויצרתם עימנו קשר לצרכי ניהול מוניטין אונליין ודחיקת תוצאות שליליות, אנו מתחייבים לדיסקרטיות מוחלטת.


היות ואנו משוכנעים כי יש לכם לא מעט שאלות הקשורות בכל נושא תיקון התדמית אונליין, קרי, כל נושא ניהול המוניטין בגוגל, אנו מגישים עבורכם כאן מספר שאלות נפוצות לצד התשובות שחשוב שתהיינה במערך השיקולים שלכם.

נספר לכם כי קיימות הנחיות מאוד ספציפיות, קרי ההנחיות המלאות של הרשות להגנת הצרכן – רשות אשר כל מטרתה להגן על צרכנים. במסגרת הנחיות אלו נאמר כי אסור לפרסם ביקורות חיוביות כאלה ואחרות על עסקים כאשר הביקורת עצמה מזויפת ולא אוטנתית. נציין כי ניהול תקין של ניהול מוניטין ברשת לעסקים באמצעות צוות קידומלה – שיווק דיגיטלי, אינו מורכב כלל וכלל מיצירה של ביקורות חיוביות מזויפות בעמודי התוצאות של גוגל או של מנועי חיפוש אחרים

כאשר אתם למעשה מהווים לקוח קצה אשר נדרשים לו שירותי ניהול מוניטין, דעו כי בין היתר, תטפל עבורכם סוכנות-השיווק הדיגיטלי בנכסים הדיגיטליים הבאים: 

 • אינסטגרם
 • פייסבוק 
 • קידום ביוטיוב
 • ספוטיפיי (אם קיים)
 • טיקטוק (נדיר יותר)
 • ויקיפדיה (אם קיימת זכאות)

  ומה אנחנו אומרים כאן הלכה למעשה? אנחנו אומרים שניהול מוניטין לעסק ברשת, מה שזכה לשם 'דחיקת תוצאות שליליות בגוגל', כולל בתוכו מעין הליך הזנה ויידוע של מנוע החיפוש בתוצאות שונות אשר תסרקנה אף הן על ידי הזחלנים של גוגל אשר מגלים לינקים ועמודים חדשים בכל רגע נתון ביממה.

  הליך תקין של ניהול מוניטין אונליין, הוא כזה שנעשה אך ורק על ידי גורמים מנוסים – כאלה שבקלות ניתן לקרוא להם מקדמי אתרים מומחים ומקצועיים, אשר יודעים כיצד לנווט בעולמות מנוע החיפוש של גוגל, ולא אך ורק בהקשר של מי שיש לו אתר, אלא גם בהקשר לאישים, קרי אנשים פרטיים.

  לאור האמור לעיל רק נציין כי הליך ניהול מוניטין הינו הליך ארוך שיש לדעת כיצד לנתב ולדייק ועל כן נעשה הדבר על ידי מקדמים מנוסים מאוד.

ניהול מוניטין בגוגל לעסקים מהווה למעשה זרוע שיווק דיגיטלית הפוכה. ז"א, במהלך הטיפול דואגים לכך שמה שעין הציבור תהיה יותר חשופה אליו, תהיינה התוצאות החיוביות של לקוח הקצה. 

מכיוון שאלו הם פני הדברים – וקיימת השפעה מסוימת על סדר התוצאות שמציגים מנועי חיפוש – נציין כי קיים דימיון רב בפרקטיקות ובטקטיקות בין עולמות ניהול המוניטין אונליין, לבין אלו הנהוגות בתחומי קידום האתרים האורגני בגוגל (מזכיר במעט טקטיקות של קידום לאתר תדמית)

בדומה לעניין שהוזכר בשאלה הקודמת (הדמיון בין ניהול מוניטין לעסקים ברשת לבין עבודתם של מקדמי אתרים מקצועיים), גם הליך של ניהול מוניטין עשוי להיות ארוך יחסית, ונכון לומר שכל מקרה נבדק לגופו (אינו דומה מצב בו לאדם או לעסק קיימות 10 תוצאות שליליות, למצב בו קיימות רק 2 תוצאות שליליות. בנוסף: גם המקורות האינטרנטיים שפרסמו את הנושאים השליליים הם נושא ושיקול בפני עצמו).

חלק מהפרטים שעובדים בצוות קידומלה ניהלו מוניטין אונליין עבור אישים מאוד בכירים. 

עם וללא קשר לפורטפוליו איתו אנו בצוות מגיעים, אתם – כלקוחות קצה הזקוקים לשירותי ניהול מוניטין תקבלו מאיתנו דוחות המעידים על קצב ההתקדמות של ניהול המוניטין עבורכם. 

העסק צריך להופיע בגוגל וברשתות החברתיות! אתם צריכים צוות של מומחים - לייעוץ חינם, השאירו פרטים ונשמח לחזור

רוצים לדבר איתנו? להתייעץ? לקבל מידע נוסף?

שיווק דיגיטלי מתוך ניסיון של עשור. תנו פרטים, קבלו עד שעה ייעוץ חינם