קידום אורגני באמצעות וידאו (קידום ביוטיוב ועוד)

צילם:אנטון טל. כך עושים קידום ממומן ביוטיוב, זה צלם וידאו בשעת עבודתו

אז השנה היא 2023, ולרבים בתעשיית השיווק-הדיגיטלי כבר ברור שחברות כמו גוגל ו-META (פייסבוק/אינסטגרם/וואטספ/מסנג'ר של פייסבוק) מאוד אוהבות ומתעדפות תוכן וידאו. טיקטוק פורחת,
ולכולנו הרי ברור שהכל מבוסס וידאו בזמנים בהם אנו חיים. טוב, לא הכל..אבל הרוב.


אם אתם שואלים את עצמכם 'למה ככה?' , אז מסתבר שיש להעדפה הזו כמה סיבות מרכזיות:

 • המוח שלנו מגיב מהר וטוב יותר למסרים ויזואליים
 • לאנשים (בימינו) אין הרבה סבלנות לקרוא טקסט
 • כגולשים – נעדיף לקבל מידע באופן מרוכז ומתומצת – דוגמת סרטוני הדרכה ולמידה
 • כאשר מפרסמים באמצעות וידאו, הסיכויים להמרה גדלים בכ-80% (!)


אז נכון, לא כל פוסט או כל מסר נבחר להעביר בוידאו, בין היתר – היות ותוצרים מאוד איכותיים ברמת צילום, עריכה, אודיו וכתוביות עשויים לעלות לנו קצת יותר, יחד עם זאת, כיום אנחנו כאן ב"קידומלה", יכולים לומר בביטחון מלא ששילוב של סרטוני וידאו איכותיים באסטרטגיית התוכן הדיגיטלית שלכם, לרוב תעלה את רמת העניין של קהל-הגולשים במוצר שלכם, וכן, קידום אורגני באמצעות סרטוני וידאו עשוי לתת לכם בדיוק את הדחיפה שרציתם אל עבר הגדלת טווח המכירות וכפועל יוצא של זה – הגדלת המודעות לקיום העסק שלכם (עניין שלרוב תורם גם לכמות המכירות וההמרות מהאתר).


איך ומה נעשה עבורכם בהקשר של קידום ביוטיוב? הנה זה בא:


אז ברור היום לרוב האנשים שאנחנו עובדים מולם, כי קידום סרטונים ברשתות כמו פייסבוק, אינסטגרם וטיקטוק נעשה ברובו באופן ממומן ובאמצעות חשבונות פרסום אשר רשתות אלו דאגו להציב בפנינו. ברור ונהיר לכל, כי על מנת שאותם קמפיינים ממומנים של וידאו יעבדו כהלכה, יש לוודא ראשית כי קיימת אסטרטגיה דיגיטלית עבור התוכן שלנו.

לעומת זאת, כאשר מבצעים קידום ביוטיוב, מתנהלים הלכה למעשה מול גוגל העולמית. ואמנם נכון הדבר כי כמות הסרטונים שעולה ליוטיוב ביום הינה אסטרונומית, אך היות ומדובר בגוגל אשר רכשה את יוטיוב, והיות ומנוע החיפוש העצמאי של יוטיוב מהווה את אחד ממנועי החיפוש המובילים בעולם עבור:

 • סרטוני מוזיקה
 • סרטוני עשה זאת בעצמך, סרטוני הנחייה
 • סרטוני אימונים מכל הסוגים
 • סרטוני בישול ואפיה
 • סרטוני סקירת מוצרים ואנבוקסינג
 • סרטונים המהווים סדרות רשת
 • סרטוני תדמית
 • סרטונים מצחיקים וסטנד אפ
 • ועוד…

ניתן – כאשר מדובר בהעלאת סרטונים ליוטיוב, לבצע עבורם גם קידום אורגני וגם קידום ממומן.

אם גם אתם שואלים את עצמכם כיצד תוכלו לקדם סרטוני תדמית, סרטוני אנבוקסינג, סרטוני סיור בחנות, סרטוני מוצר, סרטוני טסטימוניאלז (עדויות) ועוד, נציין שלרשותנו עומד ניסיון רב שנים של עבודה במשרדי הפרסום הגדולים ביותר בישראל. היות ולרובנו בצוות יצא במרוצת השנים לנהל תקציבים של מליוני שקלים ואף לפקח על הפקות צילום מורכבות, אנו יודעים את מלאכתנו כאשר הדבר נוגע ללקיחת ערוץ יוטיוב של לקוח והפיכה שלו למשהו שפשוט עובד וניתן לבנות סביבו אסטרטגיה של קידום באמצעות וידאו.

אחרי שמבינים את בסיסי אסטרטגיית הקידום, מתבצעים כלל השינויים והטיובים הטכניים בערוץ ובסרטוני הוידאו שלכם , לצד קבלת מה שנקרא בתעשיה 'גאנט תוכן' לאישור; מדובר בפרק שלם בתוך אסטרטגיית התוכן לסושיאל שלכם שמוקדש לקידום באמצעות וידאו; קידום סרטוני תדמית אם תרצו – בין אם ביוטיוב, ובין אם גם ביוטיוב, גם בטיקטוק וגם באינסטגרם ופייסבוק – איש איש ודרישותיו, והכל בהתאם לתעשיה ממנה אתם מגיעים, וכמובן למוצר או לשירות שלכם. לסיכום פסקה זו: מטייבים את הקיים (כשהדבר מתאפשר וכשלא מדובר בפיאסקו שאומר שעדיף חדש חדש) ויוצרים חדש וחתיך.

כן, אבל איך אתם שם בקידומלה מפצחים את עניין התוכן לוידאו

רוב חברי וחברות צוות הפרילנסרים שלנו מגיעים מהאקדמיה וכולם כולל כולם עוד עשו השלמות רבות של לימודים מקצועיים-טכניים במכללות-ההייטק השונות בארץ.

הדבר הזה משמעו כי אנחנו יודעים לעבוד עפ"י מודלים שונים ומתודיקות על מנת להיות מסוגלים לספק את הדברים הבאים:

 • מחקר מתחרים והסקת מסקנות
 • מחקרי ביטויים ומילים
 • פילוח קהלים
 • יצירת קהלים במערכות השונות
 • עבודה בידיים – HANDS ON – לטיוב וידאוז (נוגע ליוטיוב) וקידומם
 • יצירת פרסונות (מעין 'אורים ותומים' של: כך 'נראים' הלקוחות השגורים שלנו)
 • עבודה עם מגוון צלמים, עורכים, ועורכי אפטר אפקטס (אונליין)
 • עבודה עם מגוון מפיקים מוזיקליים, אנשי סאונד ואודיופילים
 • חיבור תמידי לפורומים בינלאומיים חשובים ולשינוי מגמות בעולמות השיווק הדיגיטל

ההתמצאות שלנו בעולמות שצוינו לעיל מאפשרת לנו לנוע בחופשיות בין הנכסים הדיגיטליים מבוססי הוידאו של הלקוחות שלנו, תוך שאנו מביאים את המצב לכדי אידאל ברמה הזו של קיום אסטרטגיה דיגיטילית מבוססת וידאו, שאף שומרת אמונים לדבר החשוב הזה שנקרא 'המשפך השיווקי' , או באנגלית The Marketing Funnel , אותם שלבים במסע הלקוח או הגולש , שכאשר נלקחים בחשבון בעת בניית האסטרטגיה, מביאים עימם תוצאות מאוד טובות ברמת לידים, מעורבות גולשים, פניות לעסק ועוד.

רוצים לדעת עוד על קידום ביוטיוב, קידום סרטוני תדמית ועוד? השאירו לנו את פרטיכם כאן למטה, ואנו נדאג לחזור אליכם לשיחת ייעוץ של עד חצי שעה עלינו ולגמרי באהבה, זו יכולה להיות אפילו פגישת זום למטיבי הלכת שביניכם..

ואם כבר דיברנו על קידום ביוטיוב, נשמח להרחיב לגבי סוגי הלקוחות עבורם קידמנו סרטוני תדמית כמו גם סרטוני מוצר או שירות

במרוצת השנים, נפל בחלקנו לקדם באמצעות וידאו הרבה סוגי לקוחות; כאשר עבדנו במשרדי הפרסום הגדולים ביותר בישראל, קידמנו סרטונים עבור מיטב המותגים שאתם רק יכולים לחשוב עליהם – מותגים אשר להם פרזנטורים נוצצים שאין שום בית אב בישראל שלא מכיר אותם..אך מעבר לעבודה עם אותם מותגים גדולים, היה לנו ברור תמיד כי אחד האתגרים הגדולים יותר הינו קידום של לקוחות SMB = Small Medium Businesses
כן כן..אותם עסקים ואלידיים שעובדים קשה וקורעים ת'תחת כל השנה, אבל לא בהכרח מוכרים באופן הרחב של המילה על ידי כלל הציבור בישראל.

אחד הדברים החשובים ביותר שנוכל לציין בנוגע לכל אותם עסקים בינוניים וקטנים, הוא שבמידה וקיימת חשיבה מחוץ לקופסה, חשיבה אסטרטגית, הקצאת משאבים (לא בשמיים) לצד עבודה עם הצוותים הנכונים – השמיים הם הגבול, לפחות ברמה של להגיע לתודעה של הציבור.

באמצעות אסטרטגיית תוכן עבור הרשתות החברתיות שתומכות בפורמטי וידאו, אנו יכולים לצוד את עין-הציבור הכל כך סלקטיבית, ובאמצעות כלים טכניים כמו גם כלים שנוגעים בענייני קריאייטיב גרידא, נוכל להביא אתכם אל קדמת הבמה הארצית.

נציין במעמד החשוב הזה, כי במהלך השנים האחרונות נפל בחלקנו אף לקדם מוזיקאים ביוטיוב. בהקשר זה, גילינו כמה דברים מאוד מעניינים, לרבות תובנות שגרמו לנו להיות מסוגלים לקדם את אותם אמנים באופנים מורכבים יצירתית אשר כללו שימוש במספר כלים וחרגו מזמן מגבולות יוטיוב אל עומקי טיקטוק ואינסטגרם. (מעניין אתכם? השאירו פרטים למטה בכפתור)

אי אפשר כמעט לסיים את הדיבור על קידום ביוטיוב וברשתות תומכות וידאו אחרות מבלי להגיד שאמנם יש לנו יכולת לטייב וידאו קיים ואף לקדמו באופן ממומן ביוטיוב, אך ממש באותה הנשימה חשוב לומר כי ברוב המכריע של המקרים, וכאשר אנו עובדים במסגרת ריטיינר מול לקוח סושיאל, מתקיים גם יום ו/או ימי צילום אותם אנו מפיקים לוגיסטית בדיוק באותה הצורה בה אנו יוצרים את גאנט-התוכן (אותה תכנית-עבודה חודשית מבוססת קובץ האסטרטגיה-הדיגיטלית שלכם), אשר מכיל את כל אותן קטגוריות תוכן קבועות עבור ערוצי-הסושיאל השונים, קטגוריות תוכן אשר ברובן מבוססות וידאו, וכמובן שכלל הפעילות שומרת אמונים לכל נושא המשפך השיווקי הקלאסי.

מעניין מה שקראתם פה? יש לכם עסק ואתם רוצים לקדם סרטוני תדמית או סרטוני מוצר ושירות? אל תדאגו חברים וחברות, אנחנו לא נושכים (אבל הוידאו שאנחנו מפיקים ומקדמים כן..), השאירו לנו את פרטיכם ממש כאן למטה בפס-הצהוב או הכחול ואנו נדאג לחזור אליכם בזמן שנוח לכולנו כדי להעניק לכם שיחת ייעוץ חינמית.


העסק צריך להופיע בגוגל וברשתות החברתיות! אתם צריכים צוות של מומחים - לייעוץ חינם, השאירו פרטים ונשמח לחזור

רוצים לדבר איתנו? להתייעץ? לקבל מידע נוסף?

שיווק דיגיטלי מתוך ניסיון של עשור. תנו פרטים, קבלו עד שעה ייעוץ חינם